AEQUERITAS SEQUITUR LEGEM

Oferta

W ramach prowadzonej działalności, oferuję m.in.:

 • udzielanie porad prawnych
 • szkolenia z zakresu prawa
 • tłumaczenia prawnicze
 • sporządzanie pism procesowych
 • przygotowywanie regulaminów, umów, wzorów pism handlowych
 • analizę prawną dokumentów lub spraw
 • wsparcie w negocjacjach, rozmowach handlowych - w zakresie wymagającym pomocy prawnej
 • reprezentację przed sądami, organami administracji publicznej oraz innymi
 • stałą obsługę prawną
 • możliwość korzystania z większości usług w sposób zdalny (np. za pomocą poczty elektronicznej)

Koszt danej usługi zależy od wielu czynników, w tym od stopnia skomplikowania danej sprawy oraz nakładu pracy, której sprawa wymaga. Cena jest ustalana indywidualnie z Klientem dla każdego przypadku z osobna - Klient zawsze dostaje informację o cenie przed rozpoczęciem współpracy, nie praktykuję "drobnego druczku" czy "ukrytych kosztów". A zapytanie o wycenę jest, oczywiście, bezpłatne.

Istnieje możliwość zakupu gotowych wzorów pism, w tym regulaminów oraz umów. Możliwe jest świadczenie większości usług także w języku angielskim. W ramach Kancelarii oferuję trzy podstawowe formy rozliczania z Klientem:

 • rozliczanie wg stawki godzinowej - praktyczne rozwiązanie, gdy trudno przewidzieć zakres wymaganej pracy
 • rozliczanie wg uprzednio ustalonego ryczałtu - szczególnie atrakcyjne dla Klientów, którzy wiedzą dokładnie, czego potrzebują
 • tryb mieszany - w oparciu o indywidualne ustalenia z Klientem

Dla przedsiębiorców szczególnie praktyczne może okazać się rozwiązanie ryczałtowe - gdy można z góry zaplanować zarówno zakres pomocy prawnej, jak również jej cenę.

W każdym jednak wypadku stawiam na indywidualne podejście do Klienta i jego potrzeb, także w zakresie kształtowania ceny danej usługi.

 

Oferuję także pakiety usługowe dostosowane do potrzeb wymagających Klientów. Pakiet jest dostępny po zawarciu odpowiedniej umowy.

Uwaga – zapytaj, czy Twoje potrzeby umożliwią skorzystanie z danego pakietu, gdyż nie każdy stan faktyczny umożliwi Ci korzystanie z poniższych usług!

 

Paczka dokumentów

Obejmuje przygotowanie wzorów dokumentów dedykowanych pod działalność Klienta. Przygotowanie wzorów poprzedzone jest wywiadem, by poznać potrzeby Klienta.

Dla kogo: osoby prowadzące działalność wymagającą wykorzystywania powtarzalnych wzorów dokumentów, przy małej ilości zmian w tych dokumentach w czasie

Na kiedy: zależnie od ilości i skomplikowania dokumentów, paczka może być dostępna już następnego dnia roboczego, a w sprawach złożonych – w ciągu kilku, kilkunastu dni.

Za ile: od 50 zł brutto/ dokument

 

Konsultacje zdalne

Obejmuje mniejsze porady, odpowiedzi na pytania, konsultacje – w sprawach niewymagających głębszej analizy stanu faktycznego i prawnego ani analizy dokumentów.

Dla kogo: dla osób, które potrzebują skonsultować sprawy życia codziennego, których nie spodziewali się wcześniej i gdy czas ma duże znaczenie.

Na kiedy: konsultacja telefoniczna lub e-mail (do 0,5h poświęconego czasu jednorazowo) w ciągu 4h od zgłoszenia zapotrzebowania, w godzinach 8-17 w dni robocze.

Za ile:

pakiet 2h do użycia w miesiącu – 200 zł brutto,

pakiet 4h do użycia w miesiącu – 350 zł brutto,

każda rozpoczęta godzina po przekroczeniu limitu – 120 zł brutto. Godziny niewykorzystane przechodzą na jeden kolejny miesiąc.

 

Szkolenia zdalne

Udostępniam nagrania lub streaming z wybranymi przez Klienta zagadnieniami prawnymi; nagrania dostępne przez określony czas lub bezterminowo.

Dla kogo: dla osób, które czują potrzebę zwiększenia wiedzy prawnej, ale nie są w stanie wygospodarować czasu wolnego w typowych godzinach pracy, lub wolą dokształcać się w zaciszu domowym.

Na kiedy: w zależności od tematyki, nagrania mogą być dostępne jeszcze tego samego dnia.

Za ile: od 180 zł netto / film, zależnie od czasu trwania, tematyki i dostępności

 

Szkolenia stacjonarne

Szkolenia z wybranego aspektu prawnego osoby wskazane przez Klienta, w miejscu wskazanym przez Klienta.

Dla kogo: dla osób, które potrzebują przeszkolić swój zespół z zagadnień prawnych

Na kiedy: termin i miejsce szkolenia ustalane indywidualnie

Za ile: od 800 zł brutto za szkolenie, zależnie od programu, czasu, tematyki i in.

 

24/7

Prawnik dostępny zdalnie całą dobę, w każdy dzień. Obejmuje zdalne konsultacje, porady, analizy, przygotowywanie dokumentacji.

Dla kogo: dla szczególnie wymagających Klientów, których działalność jest bardzo dynamiczna i nie toleruje przestojów.

Na kiedy: czas reakcji i wykonania zadań – indywidualnie ustalany.

Za ile: ustalane indywidualnie

 

Na wszelki wypadek

Wykupione z góry godziny pracy prawnika. Do wykorzystania w ciągu pół roku na dowolne usługi Kancelarii.

Dla kogo: dla zapobiegliwych, którzy nie mają pewności, kiedy będą potrzebowali pomocy prawnej, ale chcą zagwarantować sobie jej dostępność

Na kiedy: czas reakcji ustalany indywidualnie

Za ile: od 120 zł brutto za godzinę

 

Pakiet Opieka

Kompleksowa opieka prawna, gdzie samodzielnie prowadzę wszystkie istotne kwestie prawne i decyduję samodzielnie o dalszych krokach – w oparciu o uprzednio ustalone zasady i przedstawione wytyczne.

Dla kogo: dla osób, które nie mają czasu na szukanie rozwiązań i możliwości prawnych, ale mają jasno określony cel, do którego dążą; w szczególności osoby zarządzające projektami czy przedsiębiorstwami, chcące skupić się na wybranych aspektach działalności – niekoniecznie prawnych.

Na kiedy: czas reakcji ustalany indywidualnie

Za ile: ustalane indywidualnie

BLOG
 • Problematyka pozyskiwania danych telekomunikacyjnych – cz. 3

  Wiedząc, że istnieją pod

  2018-03-01 18:35:08

 • Czy Dawne Europejskie Sztuki Walki to "Sport"?

  2018-01-31 21:54:33